فهمیدن ، متوجه شدن آفتاب اصفهان اوقات شرعی

فهمیدن ، متوجه شدن: آفتاب اصفهان اوقات شرعی طلوع آفتاب اوقات شرعی اذان صبح به افق اصفهان

گت بلاگز علمی پزشکی واکاوی زوایای پیدا و پنهان اتفاق ، حادثه انفجار معدن یورت قابل پیشگیری بود

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت و درمان گفت: معدن زمستان یورت آزدشهر چندین‎ بار مورد بازرسی قرار گرفته و یک‌بار نیز به دادگاه معرفی و محکوم شده است

واکاوی زوایای پیدا و پنهان اتفاق ، حادثه انفجار معدن یورت قابل پیشگیری بود

به گزارش حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛خسرو صادق نیت مدیر مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت و درمان امشب در محل اتفاق معدن یورت آزادشهر اظهار داشت: این معدن بیش از 400 کارگر داشته که در هنگام وقوع این اتفاق و با اقدام صحیح عوامل امدای هلال احمر، اورژانس و تیم پزشکی 68 نفر نجات پیدا کردند.
وی با بیان اینکه این اتفاق 81 نفرمجروح در پی داشته، افزود: خوشبختانه بخش عمده‎ای از این افراد از بیمارستان مرخص شدند و چند نفر حال عمومی خوبی نداشتند که تحت مراقبت‎های خاص بیمارستان قرار گرفتند.

عبارات مهم : ایمنی

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت و درمان گفت: متاسفانه این اتفاق تعدادی کشته به همراه داشته و می شد از این اتفاق نیز پیشگیری کرد.
صادق‎نیت افزود: این معدن چندین‎ بار مورد بازرسی قرار گرفته و یک بار نیز به دادگاه معرفی و محکوم شده است است.
وی با بیان اینکه میزان گاز موجود در کارگاه استخراج ذغال سنگ بیش از حد استاندارد بوده هست، افزود: چندین بار بازرسان بهداشت و محیط این معدن را مورد بازرسی قرار داده و اخطار دریافت کرده است.
رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت و درمان افزود: در بررسی‎ها خطای انسانی و کارگر به عنوان علل وقوع این اتفاق اعلام شده است اماباید اذعان کنم که کارگر باید آموزش مورد نیاز را به وسیله کارفرما می‎دید و شرایط ایمنی کار باید به گونه‎ای فراهم می‎شد که خطای انسانی منجر به فاجعه نشود.
صادق‎نیت با بیان اینکه شرایط ایمنی‎ کار باید خطای انسانی را پوشش می‎داد، افزود: کارفرمایان به پرسشها ایمنی در محیط کارشان باید توجه داشته باشند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایمنی | کارگر | بهداشت | انفجار | وزارت بهداشت | مصدوم حادثه | استخراج معادن | ایمنی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog